Manuál pro klienty před focením

Collapse Show info

25 Zář 2016 in Fotopráce

Author : admin

… aneb jak se připravit

 
Pořízení Vašich fotografií i s líčením a úpravou vlasů může zabrat od jedné hodiny do půl dne, zde závisí na komplikovanosti Vaší představy a Vašich možnostech. O to, aby byly fotografie skutečně výjimečné, se postarají profesionální vizážistka a kadeřník.
Jejich snažení jim můžete výrazně ulehčit, pokud se na focení řádně připravíte.
 

 

Jak se připravit na focení


Na co nejlepším vyznění Vašich fotografií můžete předem zapracovat i sami. Před focením je záhodno důkladně si umýt vlasy, vhod přijde i depilace rozličného porostu podle Vašeho uvážení a popřípadě libovolná úprava nehtů. Před focením je dobré nejíst a nepít – nacpané břicho nepůsobí příliš reprezentativně.
Z půstu můžete učinit dvě výjimky. Ničemu neuškodí jednak bílé víno a jednak černá káva bez cukru a bez mléka.
Vašemu vzezření také výrazně pomůže, pokud se na focení pořádně vyspíte a den předem vynecháte případné oslavy, mejdany a návštěvy restauračních zařízení.
 

Krok první: líčení

Hned po příchodu do ateliéru se Vás zmocní naše vizážistka a vytvoří Vám makeup, na jaký si vzpomenete – od subtilních stínů až po voodoo masky přes celý obličej. Jednorázové nalíčení Vás vyjde na 500 korun, trvá zhruba půl hodiny (podle náročnosti) a po celou dobu Vám vizážistka může zodpovídat všetečné dotazy z oboru. Můžete konzultovat značky kosmetiky, oblíbenou barvu očních stínů nebo vlastní nápady. Vizážistka se zdrží až do nafocení první fotografie.
Alternativou je asistence vizážistky po celou dobu focení. V tomto případě cena začíná na 1000 korunách a vizážistka bude přítomna po celou dobu focení – na každou fotografii
Vás může nalíčit jinak, záleží jen na Vaší fantazii. Během focení, které trvá přibližně tři hodiny, máte opět možnost čilé konverzace a získání rozličných tipů – jak se nalíčit na konkrétní příležitost, čeho se raději vyvarovat a podobně. Samozřejmostí je možnost kosmetiku rovnou objednat.
Nahlašte, prosíme, předem jakékoliv alergie, které máte – na některou chemikálii, barvu nebo politika. Alergikům doporučujeme donést si vlastní odzkoušené kosmetické přípravky, aby se předešlo případným zdravotním následkům.
Je samozřejmě možné přijít s vlastním makeupem – sejmout jej a nahradit profesionálním je otázkou chvíle.
 

Krok druhý: úprava vlasů

Máte-li zálusk i na nějaký řádně zběsilý účes, lze využít služeb našeho kadeřníka. Jednorázová úprava Vašich vlasů do požadovaného tvaru Vás vyjde na pět stovek. V tomto případě se kadeřník zdrží „na place“ do nafocení první fotografie. Stejně jako u vizážistky je zde možnost si připlatit a získat tak jeho asistenci po celou dobu focení. Na každé fotce tak můžete vypadat zcela jinak – a navíc můžete získat cenné tipy ohledně střihu, barvy a rozličných úprav Vašich vlasů.
Základní podmínkou pro kadeřníkovu práci jsou samozřejmě důkladně umyté vlasy, jinak ale v podstatě žádné limity neexistují. Kadeřník může vlasy nejen zkrátit, ale i prodloužit a upravit téměř do jakéhokoliv představitelného stylu. Je libo třeba něco ve stylu dvacátých let, hřívu jak z metalového koncertu, punkerské číro nebo notoricky známý účes hraběte Drákuly? Řečeno s klasikem – jak se vám líbí, aneb cokoliv chcete. Škálu všech možných variant můžete vidět na fotkách napříč celými stránkami. Asi neexistuje představa, kterou by kadeřník Václav Kulbábl nedokázal proměnit ve skutečnost.
Máte-li doma příčesky, sponky, ozdoby nebo jakékoliv další vlasové příslušenství, které chcete na fotkách mít, samozřejmě si je vezměte s sebou.
 

Krok třetí: focení

Zbývá všemu už jen nasadit korunu. Po všech úpravách se fotografka chopí svého nástroje a začnou létat blesky.
Výsledkem celého sezení bude pět fotografií s profesionálním nasvícením a následnou digitální úpravou.